Roglič v Mendeju pridobil osem sekund, Fraile junak

Kolesarstvo 21. Jul 201818:30 > 18:33
Bryn Lennon/Getty Images

Španec Omar Freile je zmagovalec 14. etape Dirke po Franciji, na kateri je v zadnjih kilometrih izjemno dobro delo opravil tudi naš Primož Roglič.

Omar Fraile je postal junak 14. etape kolesarske dirke po Franciji, ki se je po 188 kilometrih končala v Mendeju. Španec v dresu ekipe Astana je bil ves dan v begu, napadel slabe štiri kilometre pred ciljem in se na čelo prebil dva kilometra do konca. Z napadom je na zaključnem vzponu poskusil Primož Roglič in pridobil osem sekund.

Slovenski kolesar v skupnem seštevku tako še naprejostaja na četrtem mestu z zaostankom 2:38 za vodilnim Geraintom Thomasom, ki je še naprej v rumeni majici.

Vodilna trojica v skupnem seštevku Dirke po Franijije danšnjo dirko končala z zaostankom 18:09za današnjim zmagovalcem. Z zaostankom 1:39 je na drugem mestu Christoper Froome. Tretji pa je Tom Dumoulin (1:50).