Mohorič prevzel skupno vodstvo na Dirki po Beneluksu

Kolesarstvo 15. Avg 201819:25 > 19:30

Slovenski kolesar Matej Mohorič je na tretji etapi dirke BinckBank osvojil četrto mesto in se v skupnem seštevku zavihtel na vrh.

Etapo je dobil Nizozemec Taco van der Hoorn, pred slovenskim kolesarjem pa sta v cilj prišla še Belgijca Maxime Vantomme in Sean De Bie. Mohorič ima v skupnem seštevku sekundo prednosti pred De Biejem.

Matej Mohorič je tretjo etapo začel s kar 58 sekundami zaostanka v skupnem seštevku, kjer je zasedal šele 55. mesto. Etapo je odločil pobeg, ki se mi je priključil tudi Mohorič in tako prišel na vrh skupne razvrstitve.

“Današnji načrt je bil, da ohranjamo stik z ubežno skupino ter osvojimo sekunde, ki smo jih izgubili na kronometru. Na koncu smo vsi zelo dobro sodelovali. Na žalost se ni izšlo za etapno zmago, čeprav so vsi vedeli, da sem najmočnejši. Imamo pa majico vodilnega in naredili bomo vse, da je ubranimo v nadaljevanju dirke,” je za RTV Slovenija dejal Mohorič.

Na dirki sodeluje tudi Jan Polanc, ki je danes z zaostankom minute in 11 sekund zasedel 32. mesto, v skupnem seštevku pa je z zaostankom minute na 30. mestu.