Roglič navdušil tudi na sklepnem kronometru

Kolesarstvo 5. Maj 201916:25 > 16:54

Primož Roglič je sanjsko opravil z zaključkom Dirke po Romandiji. Roglič je bil na 16,8 kilometrov dolgem kronometru najhitrejši in ubranil vodstvo v skupnem seštevku.

29-letnik je tako odlično opravil z zadnjim testom pred vrhuncem leta – Dirko po Italiji. Roglič je imel pred zadnjo etapo v skupnem seštevku 12 sekund prednosti pred Portugalcem Ruijem Costo, tretji Francoz David Gaudo pa je zaostajal za 16 sekund.

Roglič je na kronometru navdušil in za 13 sekund prehitel konkurenco. Drugo mesto je osvojil Belgijec Victor Campenaerts, tretje pa je pripadlo Italijanu Filippu Ganni. Costa je na 7. mestu zaostal za 37 sekund. Jan Tratnik je za Rogličem zaostal za 48 sekund in kronometer sklenil na 13. mestu.

Roglič je Dirko po Romandiji tako sklenil na prvem mestu z 49 sekund prednosti pred Costo. Tretje mesto si je prikolesaril Britanec Geraint Thomas, v deseterici pa najdemo še Simona Špilaka, ki je bil z zaostankom +2:08 deveti.

Za Rogliča je to deveta skupna zmaga na etapnih dirkah in peta v svetovni seriji. V lanski sezoni je slavil na dirkah po Baskiji in Romandiji, letos pa je bil najhitrejši v Združenih arabskih emiratih in na preizkušnji od Tirenskega do Jadranskega morja. Zdaj je pred njim vrhunec sezone, Dirka po Italiji, ki se začne v soboto z 8-kilometrski kronometrom v Bologni.