Dva pozitivna testa = izključitev celotne ekipe s Toura

Kolesarstvo 22. Avg 202012:40 > 12:46
Chris Graythen/Getty Images

Organizator je objavil pravila za tekmovanje na letošnji dirki po Franciji. Najpomembnejša novost je ta, da bo celotna ekipa izključena iz tekmovanja, če bosta dva člana ekipe - bodisi tekmovalec, fizioterapevt ali član spremljevalnega vozila - testiral pozitivno na novi koronavirus.

Organizatorji največje dirke na svetu, ki se začne v soboto, so objavili pravilnik na 18 straneh, v katerem je objavljen protokol. Tega bodo morale vse ekipe naslednjih nekaj tednov strogo spoštovati.

Tour se bo odvijal od 29. avgusta do 20. septembra, saj je bila izvedba v standardnemu terminu zaradi pandemije nemogoča.

Povezano

V primeru, da bo nekdo na dirki pozitiven, ga bodo dali v izolacijo, v primeru dveh okuženih v posamezni ekipi, pa je moštvo avtomatsko zaključilo s tekmovanjem.

Izključitev bo praksa tudi v primeru zelo očitnih simptomov na novi koronavirus, izključili jih bomo iz dirke in vzeli akreditacije,” piše v dokumentu.

Letošnja dirka se začne v Nici na Azurni obali, že tradicionalen zaključek bo v Parizu na Elizejskih poljanah.