Etapa in rumena majica Alaphilippeu

Kolesarstvo 30. Avg 202018:22 > 18:37

Na kolesarski dirki po Franciji je danes ciljni šprint trojice dobil Francoz Julian Alaphilippe. Nekaj centrimetrov krajši je bil Švicar Marc Hirschi, tretje mesto je zasedel Adam Yates.

Vodilni trojec je zasledovala glavnina, a so proti koncu 2. etape dovolj pozorno pogledovali nazaj, tako da jih konkurenca ni ogrozila. Alaphilippe, ki so ga ob prečkanju ciljne črte oblile solze, je postal tudi vodilni v skupnem seštevku dirke.

Etapo je med najboljših deset končal Tadej Pogačar, ki se je moral enkrat zaradi predrte zračnice ustaviti za dlje časa. 21-letnik se je hitro vrnil v glavnino in v ciljnem šprintu zasedel končno 8. mesto. Primož Roglič je bil 31., oba sta za zmagovalcem zaostala za dve sekundi.

Roglič je na današnji etapi na vzponih dosegel povprečno hitrost 24,3 km/h, na spustih 51,1 km/h. Najvišjo hitrost je danes dosegel na spustu (70 km/h).

Jutri je na sporedu tretja od skupno 21 etap, ki bo kolesarje vodila od Nice do Sisterona. Gre za ravninsko etapo, dolgo 198 kilometrov.