Rogla odpihnil konkurenco, Pogačar zaostal za 28 sekund

Drugi športi 5. Apr 202120:10 0 komentarjev
Primož Roglič
Europa Press via AP

Začetek 60. dirke po Baskiji je poskrbel za slovensko slavje. Uvodni kronometer dirke, ki sodi v svetovno serijo, je dobil slovenski šampion Primož Roglič (Jumbo-Visma). Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) je osvojil peto mesto in za Kisovčanom zaostal za 28 sekund.

Rogliču se je najbolj približal Američan Brandon McNulty (UAE Team Emirates), ki je zaostal za pičli dve sekundi. Tretje mesto na kratkem in razgibanem kronometru pa je osvojil Rogličev moštveni kolega, Danec Jonas Vingegaard.

Primož Roglič se je na traso podal med prvimi in s povprečno hitrostjo 48,22 km/h postavl najboljši čas dneva (17:17 minute). Kot zadnji je na progo odšel Tadej Pogačar, ki je bil pri prvem vmesnem času dve sekundi hitrejši od Rogliča, popustil pa v zadnjem deu preizkušnje. Velike zmage se je tako razveselil Roglič, ki je oblekel rumeno majico vodilnega.

Lepo je biti nazaj. S predstavo sem zelo zadovoljen. Za nami je dober dan. Kot vedno je šlo v Baskiji za specifičen kronometer. Tukaj sem jih nekaj že dobil in zelo mi je všeč dirkanje v tem delu države. Izziv je bil zelo zanimiv z začetnim vzponom, spustom ter strmim zaključkom. Kar zabavno,” je po kronometru organizatorjem povedal Roglič, ki je dirko po Baskiji dobil leta 2018.

Mogoče sem v prvem delu porabil preveč moči, ne vem. Nisem našel pravega ritma, obenem pa me je bilo še malce strah zadnjega klanca. Ob reki sem izgubil nekaj pomembnih sekund, malo bolj je ob koncu pihal tudi veter, a ne glede na vse, sem se dobro počutil. Zame je to dober rezultat. Pomembno je imeti dobre noge in zares se že veselim nadaljevanja preizkušnje,” je v cilju povedal Pogačar.

Dirka po Baskiji bo vsekakor pravi spektakel

Dirka po Baskiji je prva večetapna preizkušnja po lanskem Touru, na kateri skupaj nastopata tako Roglič kot Pogačar. Slovenski kolesarski navdušenci bodo tako lahko do sobote uživali v pravem kolesarskem spektaklu.

Konkurenca je izjemna, saj so na dirki vsi zmagovalci lanskih Grand Tourov. Kolesarska javnost je zedinjena, da se bosta za končno zmago udarila prav Roglič in Pogačar, zelo nevaren pa bo tudi Adam Yates.