Zmaga za Honora, Roglič ostaja drugi, Pogačar peti

Drugi športi 9. Apr 202117:24 > 17:32 0 komentarjev
Guliverimage

Zmagovalec pete etape kolesarske Dirke po Baskiji je Danec Mikkel Frolich Honore. Etapa pričakovano ni prinesla sprememb na vrhu. Še naprej vodi Američan Brandon McNulty pred Slovencem Primožem Rogličem. Tadej Pogačar je peti.

Peta etapa je bila dolga 160 kilometrov. Večji del je bila v ospredju skupina šestih kolesarjev. Po zadnjem vzponu tretje kategorije na Urkaregi pa so na čelu dirke ostali samo še trije: Francoz Julien Bernard, Čeh Josef Černy in Danec Mikkel Frolich Honore.

Nekaj kilometrov pred koncem je iz bitke za etapno zmago odpadel še Bernard in zato sta se proti cilju skupaj odpeljala Černy in Honore, ki sta moštvena kolega pri Deceuninck – Quick Step. Na koncu sta se džentelmansko dogovorila, da zmaga Honore. Kot tretji je etapo končal Bernard.

Oba Slovenca Primož Roglič in Tadej Pogačar ter vodilni v skupnem seštevku Američan Brandon McNulty so vseskozi vozili v glavnini v kateri se niso preveč naprezali, da bi ujeli ubežnike. Roglič je na koncu zasedel sedmo mesto, Pogačar pa tri mesta nižje. Oba sta zaostala 28 sekund.

V skupnem seštevku to pomeni, da McNulty še naprej vodi s 23 sekundami prednosti pred Rogličem. Pogačar, ki je na petem mestu ima 43 sekund zaostanka.

Odločitev o končnem zmagovalcu bo padla v soboto na etapi, ki bo imela kar sedem kategoriziranih vzponov. Zadnji, ki bo tik pred ciljem bo prve kategorije. Od vrha do cilja pa nato sledita še razgibana dva kilometra s spustom prav ob koncu.