Kristoffersen slavi, Hadalin serijo podaljšal na enajst

Alpsko smučanje 31. Jan 202114:21 > 14:50 0 komentarjev

Štefan Hadalin je tudi na drugem slalomu v Chamonixu nastopil solidno, kar pa še bolj veseli, je dejstvo, da že dolgo ni odstopil.

Henrik Kristoffersen je v 24 urah odsmučal kot noč in dan. Po včerajšnjem odstopu že na drugih vratih, je danes v Chamonixu zmagal.

Norvežan je pod Mont Blancom odbil vse napade tekmecev za prvo norveško slalomsko zmago na Kandaharju. Slovenski finalist Štefan Hadalin je osvojil nove točke s 15. mestom, potem ko je bil po prvem teku dvanajsti.

Petindvajsetletni Vrhničan v tej sezoni še nima uvrstitve v najboljšo deseterico. Tej je bil najbližje v soboto z 12. mestom. Je pa zelo konstanten. Še na enajstem slalomu v svetovnem pokalu, devetem v tej sezoni, je osvojil točke!

Ta konstantnost je seveda zelo dobra popotnica za svetovno prvenstvo, kjer bo Hadalin branil srebrno kolajno, ki jo je osvojil na SP pred dvema letoma v Areju v alpski kombinaciji. V Cortini d’Ampezzo bo kombinacija sestavljena iz superveleslaloma in slaloma.