Lep uspeh slovenskih kanuistk na Madžarskem

Drugi športi 15. Maj 202116:26 > 16:28
Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta v Szegedu prišli do lepega uspeha.

Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta na tekmi svetovnega pokala v kajaku na mirnih vodah v Szegedu na Madžarskem osvojili tretje mesto v kajakaškem dvojcu na 500 metrov.

Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta v finalu zaostali za Nemkama Sabrino Hernig Pradler in Tino Dietze. V cilj sta prišla 1,43 sekunde za njima. Za drugim mestom, ki sta ga osvojili Poljakinji Justya Iskrzycka in Helena Wisinewska sta Slovenki zaostali le za 0,16 sekunde.

Za Ponomarenko Janićevevo in Ostermanovo je Szeged očitno srečen kraj. Tam sta namreč pred dvema letoma na svetovnem prvenstvu osvojili bron v sprintu in bron na olimpijski razdalji na 500 metrov.

Na Madžarskem smo imeli Slovenci dva predstavnika tudi med kanuisti. Rok Šmit je v C finalu na 500 metrov pristal na šestem mestu, skupno je bil 24. Vid Beljak je bil v B finalu na 200 metrov šesti, tekmovanje pa končal na skupnem 15. mestu.