Nika Križnar z zmago v Rasnovu na prvo mesto

Alpsko smučanje 18. Feb 202114:16 > 14:22 0 komentarjev
Nika Križnar
Lars Baron/Getty Images

Na osmi posamični tekmi smučark skakalk v sezoni 2020/21 je še drugič v karieri zmagala Nika Križnar, ki je v Rasnovu prvič v karieri oblekla rumeno majico vodilne v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Zasneženi Rasnov je v četrtek že zgodaj zjutraj pozdravil najboljše smučarke skakalke, ki so se zbrale na petem prizorišču te sezone. Skozi kvalifikacijsko serijo, ki se je začela ob 9.30 uri po slovenskem času se je prebilo pet Slovenk, žal je bila zaradi neustreznega dresa diskvalificirana Špela Rogelj. Na tekmi ni bilo niti Avstrijke Marite Kramer, ki ni skakala že na uradnem treningu pred kvalifikacijami (neuradno zaradi težav s testom na koronavirus). Odlično pa se je v prvi seriji znova znašla Nika Križnar, ki je v zahtevnih razmerah skočila 92 metrov in s 118,5 točkami zanesljivo prevzela vodstvo pred mladinsko svetovno prvakinjo Theo Minyan Björseth, ki je skočila 92.5 metrov, a je zbrala 111,7 točk, tretja je bila Japonka Sara Takanaši z 88 metri in 110,3 točkami. Odlična peta je bila Ema Klinec z 88 metri in 108,0 točkami, 12. mesto je zasedala Jerneja Brecl s 86 metri in 96,6 točkami, do točk sta skočili tudi Katra Komar na 24. mestu po prvi seriji, skočila je 81 metrov in zbrala 87,8 točk ter Urša Bogataj, ki je skočila 79 metrov, na 26. mestu po prvi seriji pa je zbrala 86,9 točk.

Bogatajeva je v finalni seriji prikazala precej boljši skok, dolg 90 metrov, 193,6 točk pa jo je poneslo do končnega 19. mesta. Žal je malce slabše nastopila Komarjeva, ki je pristala pri 82 metrih, s 180,0 točkami pa je končala na 27. mestu. Pesti je po finalnem skoku v znak zadovoljstva stisnila Breclova, ki je pristala pri 89.5 metrih in z 205,7 točkami prevzela vodstvo, končala pa je na 9. mestu, kar je njena najboljša uvrstitev v karieri.

Proti koncu serije so se vetrovne razmere začele zapletati, po nastopu Klinčeve, ki je pristala pri 91.5 metrih, skupno pa je zbrala 222,3 točk in je končala na 5. mestu. Sledil je napet boj za najvišja mesta, kjer pa naša tekmovalka ni popustila. Z 91 metri in skupno 235,7 točkami je potrdila drugo zmago v karieri in tako tudi prevzela vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Na drugo mesto se je prebila Takašanijeva s 93.5 metri in 232,9 točkami, tretja pa je bila, tretjič zapored Norvežanka Silje Opseth s 95.5 metri v finalni seriji in z 230,1 točkami. (vir: sloski.si)