Jakov Fak stopil na žulj navijačem zagrebškega Dinama

Drugi športi - ostalo 10. Maj 202115:02 > 15:08 0 komentarjev
Foto: SZS

Slovenski biatlonec hrvaških korenin Jakov Fak je bil eden številnih, ki so na družbenem omrežju Facebook čestitali Dinamu Zagrebu za predčasno osvojeni naslov hrvaškega prvaka.

Bravo, fantje. Čestitke za odlično sezono“ je na facebook strani zagrebškega Dinama zapisal slovenski biatlonec Jakov Fak in se poklonil klubu, ki je v nedeljo po zmagi proti Rijeki (5:1) osvojil že svojo 22. prvenstveno zvezdico.

A kot piše Večernji list, je čestitka hrvaškega biatlonca, ki je leta 2010 prejel slovensko državljanstvo, številne pošteno zmotila. Nekatere celo tako zelo, da so ga označili za izdajalca. “Jakov Fak, Slovenec, od kdaj ti spremljaš šport,” se je spraševal eden od uporabnikov, spet drugi pa mu je nesramno zapisal: “Slovenec, imaš Olimpijo, navijajo zanjo.”

Debate okoli športnikov, ki so se odločili zamenjati državljanstvo, so sicer v teh dneh na Hrvaškem še posebej aktalne. Še toliko bolj ,ker je podoben korak kot Fak minuli teden napravil tudi nogometaš Borna Sosa. Član Stuttgarta se je po igranju za mlado hrvaško reprezentanco odločil, da želi braniti barve Nemčije.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!