Svetovni pokal: Častno slovo Jorgiča v osmini finala

Darko Jorgić, najboljši slovenski namizno teniški igralec na svetovni lestvici, je nastop na elitnem turnirju najboljših igralcev sveta, svetovnem pokalu v Weihaiju na Kitajskem, končal v osmini finala.

Za 22-letnega Hrastničana je bil usoden aktualni svetovni in olimpijski prvak Kitajec Ma Long, ki slavil s 4:2 v nizih.

Jorgić je na poti do glavnega turnirja v svoji kvalifikacijski skupini izgubil proti klubskemu soigralcu v Saarbrücknu, Patricku Franziski z 0:4, v odločilni tekmi za napredovanje pa je s 4:2 ugnal najboljšega afriškega igralca, Nigerijca Quadrija Aruno.

V osmini finala je v kitajskem olimpijskem centru naletel na 32-letnega Longa, ki je v svoji bogati karieri osvojil vse, kar se je osvojiti dalo.