V soboto prireditev Šport za vse v Hrušici

delo

Kulturno športno društvo Hrušica bo v soboto, 2. septembra, organizirala prireditev Šprt za vse, ki bo namenjena predstavitvi paraolimpijskih športov. Sodeloval bo tudi naš paraolimpijec Jernej Slivnik.

Prihajajoča zima prinaša nov vrhunec tudi za športnike invalide. Med 9. in 18. marcem bo Južna Koreja gostila zimske paraolimpijske igre, kjer bo sodeloval 16-letni Hrušičan in dijak jeseniške gimnazije Jernej Slivnik.

Jernej se bo s svojo ekipo v soboto, 2. septembra, predstavil doma na Hrušici, kjer tamkajšnje aktivno Kulturno športno društvo Hrušica organizira prireditev z naslovom ŠPORT ZA VSE, na prireditvenem prostoru Plac na Hrušici.

Začelo se bo s športnimi igrami, nadaljevalo pa s parafestom, promocijo športa invalidov, kjer se bodo predstavili košarkarji na vozičkih, parakolesarji, igralci boccie in predstavniki Športnega društva Invalid. Sledila bo uradna otvoritev novega igrišča, ob tem pa predstavljen tudi Jernej Slivnik, ki je pred dnevi začel priprave na svojo prvo paraolimpijsko sezono.