Za rokometaše in košarkaše Bloudkove nagrade za 2017

KZS

Na Brdu pri Kranju so nocoj podelili Bloudkove nagrade, ki so najvišje državno priznanje Republike Slovenije, ki jih od leta 1965 podeljuje Odbor za podeljevanje Bloudkovih priznanj za dosežke na področju športa.

Dve slovenski moški članski reprezentanci – košarkarska in rokometna – ter kanuist Benjamin Savšek in alpska smučarka Ilka Štuhec so dobitniki Bloudkovih nagrad za leto 2017.

Obe reprezentanci sta v prejšnjem letu osvojili medaljo na evropskem prvenstvu. Rokometaši bronasto v Franciji, Košarkarji pa zlato medaljo v Turčiji.

Na 52. podelitvi najvišjih državnih priznanj za šport na Brdu pri Kranju so podelili še 11 Bloudkovih plaket. Prejeli so jih:Darko Butinar, Gorazd Hren, Ema Klinec, Rafko Križman, Matija Krnc, Primož Roglič, Janez Svoljšak, kajak – kanu dvosed Anja Osterman in Špela Ponomarenko Janić, Ljubljanski maraton, Nogometno društvo Gorica in ženska reprezentanca do 23 let v odbojki.