Billsi hitro odpustili trenerja napada

Getty Images

Ni dolgo trajalo, pa se je v ligi NFL že zgodil prvi večji kadrovski premik. Ekipa Buffalo Bills se je po četrtkovem porazu z Jetsi (31:37) za sodelovanje "zahvalila" šefu napada (offensive coordinatorju), Gregu Romanu.

Funkcijo nemudoma prevzema dosedanji trener tekačev in pomočnik glavnega trenerja Rexa Ryana, Anthony Lynn. Slednji je v zadnjih letih opravil kar precej pogovorov z različnimi klubi, saj si je nadvse želel postati vodja katerega koli napada v ligi NFL, Ryan pa ga je s seboj pripeljal iz ekipe New York Jets.

Billsi imajo po prvih dveh krogih lige prazen izkupiček, in so trenutno na 29. mestu lige po osvojenih jardih (276.5 na tekmo), Ryan pa bo morda moral v prihodnje razmisliti tudi o resnem pogovoru z Dennisom Thurmanom, vodjo za taktično pripravo obrambe. Buffalo je namreč v četrtek proti Jetsom nasprotnikom dopustil kar 493 jardov.

Glavni trener Rex Ryan je pred sezono kot asistenta najel svojega brata dvojčka Roba, pa čeprav se je v preteklosti zaklel, da tega nikdar v življenju ne bi storil. Zlobni jeziki so hitro postavili tezo, da je tako ravnal le zato, ker Roba tako ali tako drugje nočejo, saj je Buffalo že njegov tretji klub v štirih letih. Bomo videli, kakšen izkupiček bo imel Buffalo ob koncu rednega dela, a za zdaj jim kaže na novo, že 17. zaporedno  sezono, brez končnice.