Slovenija danes do zlate in bronaste medalja na MOI!

OKS

Slovenija je danes na mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu osvojila kar dve medalji. Najprej je za zlato medaljo poskrbel kajakaš Lan Tominec. Pozneje pa so do srebrne medalje prišli še košarkarji Slovenije, ki so v obračunu 3*3 premagali Ukrajino.

Najmlajši član naše mladinske reprezentance, kajakaš Lan Tominc je na mladinskih olimpijskih igrah v Argentini osvojil zlato kolajno v slalomu in poskrbel, da je tudi na tretji izvedbi tovrstnih tekmovanj na najvišji stopnički stal slovenski tekmovalec.

Tominc, vajen divjih voda, je moral uspešno izpeljati slalom na mirni vodi. V predtekmovanju je mladi Celjan zasedel drugo mesto, v nadaljevanju pa je ostal nepremagan v medsebojnih dvobojih v četrtfinalu, polfinalu in v finalu proti Kitajcu Changhengu Guanu.

Nekoliko pozneje so do bronaste medalje skupno že 11. za Slovenijo prišli še slovenski košarkaši, ki so v obračunu za tretje mesto v košarki 3*3 premagali Ukrajino z 21:13.

Slovenske barve v Argentini so pod vodstvom trenerja Matica Vidica branili Jan Razdevšek, Dan Osrečki, Erik Groznik in Adrian Hirschmann.