Menjava na prestolu: Angleži izločili Novo Zelandijo!

Shaun Botterill, Getty Images

Reprezentanca Anglije se je z zmago 19:7 nad Novo Zelandijo uvrstila v finale SP v ragbiju. Aktualni prvaki proti evropski reprezentanci še nikoli niso bili tako nemočni.

Angleži so na igrišču zagospodarili od samega začetka in že v 5. minuti povedli s 7:0. Večji del prvega polčasa se je igralo zgolj na polovici “All-Blacks”, tik pred odmorom pa so Angleži dosegli še tri točke prek Georgea Forda.

V drugem polčasu je ekipa Eddieja Jonesa zadržala intenzivnost in z novim zadetim prostim strelom povedla že 13:0. Edino napako so si igralci v belih dresih privoščili v 57. minuti, ko je Ardie Savea prestregel slabo vržen avt in znižal na 5:13.

Angležev to ni zmedlo, še naprej so kontrolirali potek tekme in se zasluženo uvrstili v tretji finale na SP-jih v tem tisočletju in četrti skupno.

V finalu jih čaka zmagovalec jutrišnjega duela med Valižani in Južnoafričani.