Pokalna lovorika ostaja v rokah Dobovca

Twitter / Futsal.si

Dobovec MB-Monting je osvojil tretji (zaporedni) naslov prvaka pokala Terme Olimia. Zasedba trenerja Kujtima Morine je bila v finalu s 4:0 pred 400 gledalci boljša od Oplasta.

Dobovec se je tako po številu pokalnih lovorik izenačil z Oplastom in Puntarjem. Vratar Dobovca Damir Puškar pa je osvojil že deveto pokalno lovoriko – toliko jih ima tudi FC Litija, klub z največ pokalnimi naslovi v 25 sezonah futsal pokala NZS.

Stefan Popović (Siliko) in Sebastijan Drobne (KMN Sevnica) sta s petimi zadetki prva strelca pravkar minulega pokalnega tekmovanja.

Pred finalom je Komisija za mali nogomet pri NZS že dvanajstič podelil Zlato žogo (nagrado za najboljšega slovenskega igralca v letu 2019), petič pa je bila nagrajena tudi najboljša igralka v minulem koledarskem letu. Drugič se nagrajuje tudi najboljši igralec v kategoriji U21. V moški konkurenci je Zlato žogo prejel Kristjan Čujec, reprezentant in član aktualnega ter državnega prvaka Dobovca Pivovarne Kozel. V ženski konkurenci je šla nagrada v roke Tanji Vrabel, reprezentantki in igralki aktualnih državnih prvakinj KMN Slovenske Gorice. Priznanje za naj igralca v kategoriji U21 je prejel Jeremy Bukovec, ki igra v Italiji, zato je v njegovem imenu nagrado prevzela njegova družina. Nagrade je podelila sta podelila Stanko Glažar, podpredsednik NZS, ter Vlado Močnik, član izvršnega odbora Nogometne zveze Slovenije in tehnični koordinator futsal reprezentanc.