Slovenski športniki na specialni olimpiadi do 23 medalj

specialna-olimpiada.si

Slovenski športniki so se s specialne olimpijade vrnili s 23 medaljami, od tega s kar devetimi zlatimi. V Mariboru je danes potekal sprejem, športnike pa je pozdravila tudi Ilka Štuhec.

Tekmovalni teden je bil za Slovence zelo uspešen. Dosegli so številne uvrstitve na vrh svojih kategorij, ogromno pa je bilo tudi medalj. Celoten izkupiček znaša devet zlatih, osem srebrnih in šest bronastih medalj. Slogan slovenske odprave se je glasil: “Pustite mi zmagati, če ne morem zmagati, naj bom pogumen v svojem poskusu.”

Najuspešnejši slovenski predstavnik na igrah v Avstriji je bil smučarski tekač Peter Levanič, ki je domov prinesel dve zlati medalji (500m in štafeta 4×1 km) in eno srebrno (tek na 1 km).

Uspešen je bil tudi zadnji dan, ko sta se z medaljama izkazala krpljarja Bine Kolar, ki je osvojil zlato, in Barbara Peterka, ki je bila srebrna. Vinko Resetar je končal na četrtem mestu.

V alpskem smučanju so za Slovenijo tekmovali Alojz Senica in Nika Dolinšek v kategoriji 1, Davor Senica, Žiga Kos in Anja Kuhar v kategoriji 2 ter Tadej Kramberger in Sandra Možina v kategoriji 3. V smučarskem teku so slovenske barve zastopali Žan Tušek, Marija Matijevič in Špela Volmajer v kategoriji 1, Nace Mencinger, Miha Gačnik, Peter Levanič in Irena Petre v kategoriji 2. V krpljanju pa so tekmovali Albin Kolar, Barbara Peterka, Simona Polajšer v kategoriji 2 in Vinko Rešetar v kategoriji 3.

Tokratno specialno olimpijado za športnike z motnjami v duševnem razvoju so gostili avstrijski Schladming, Ramsau in Gradec. Na sprejemu je udeležence presenetila Ilka Štuhec.