Barca v zaključku strla odpor Celjanov

Drugi športi - ostalo 24. Feb 202123:36 0 komentarjev
Celje
RK Celje Pivovarna Laško

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 13. krogu lige prvakov gostili Barcelono, ki je bila boljša z 32:29.

Katalonci, za katere igrajo tudi trije Slovenci – Jure Dolenec, Blaž Janc in Domen Makuc – so v dvoboj krenili kot veliki favoriti. Prvi medsebojni obračun so denimo dobili z rezultatom 42:28, danes pa so imeli z ekipo iz knežjega mesta precej več dela.

Celjani so v prvem počasu vodili že za 3 gole. Bilo je 14:11, a Katalonci so še pred koncem prvega dela igri prišli do izenačenja. Celjani so v “finišu” prvega polčasa vendarle prišli do vodstva in na odmor odšli s prednostjo 17:16.

Blaugrana je odlično odprla 2. polčas in prišla celo do prednosti z 24:17, nato pa je Barca znova popustila. Gostitelji so v nadaljevanju uspeli izenačiti na 29:29, toda Barca je na koncu vendarle opravičila vlogo favorita in po zaslugi dobrega zaključka tekme slavila z 32:29.

Najboljši strelec pri Celjanih je bil Domen Novak, ki je dosegel 7 golov. Sledi Načinović s 5 goli. Pri Barceloni je 7 golov dosegel Frade, petkrat pa je zadel Makuc.

Katalonci tudi po 13. odigrani tekmi ohranjajo stoodstotni izkupiček. Na drugi strani so Celjani na 12 tekmah 3 zmagali.