Horvat: Ponoviti igro in narediti manj napak

Drugi športi 5. Mar 202116:01 0 komentarjev
Twitter/Futsal.si

Futsal reprezentanca se je zbrala sinoči v Laškem, kjer so varovanci selektorja Tomislava Horvata že opravili trening, z delom pa nadaljujejo danes. Jutri, v soboto, pa jih ob 20.30 čaka v dvorani Tri lilije tekma 4. kroga kvalifikacij za EP 2022. V Sloveniji gostuje Španija, sedemkratni evropski prvak. Tekmo boste lahko v neposrednem prenosu pospremili na Sportklubu.

“Uvodni trening je vedno tekaško in fizično intenziven, petek pa bo namenjen taktiki. Pripravili smo se, analizirali smo prvo medsebojno tekmo s Španijo,” uvodoma pove selektor Horvat.

“Jasna želja je, da ponovimo tako igro kot v Madridu. Ob tem pa ne naredimo napak, ki smo jih pri prvih dveh golih Špancev. Potem bomo lahko tudi rezultatsko uspešni,” nadaljuje selektor.

“Španci igrajo svojo specifično obrambo, ki se je držijo. To delajo zelo kvalitetno. Zato bomo morali biti tudi mi na zelo visoki ravni v trenutku, ko bo priložnost za našo igro v napadu, ko se bo ponudila prava situacija. Ko sva si z mojim pomočnikom ogledala prvo tekmo v Španiji, sva prišla do zaključka, da bomo lahko v Laškem naredili kako stvar več v napadu,” nadaljuje naš sogovornik.

“Španija je tudi ekipa, ki ne popušča. Pa naj izgublja ali vodi. Škoda je le, ker smo na prvi tekmi zapravili vodstvo 1:0 in gol za izenačenje dobili še pred koncem prvega polčasa. Morda bi bili Španci kaj bolj nervozni, če bi zaostajali. A to zdaj ni pomembno, v našem fokusu je jutrišnja tekma,” še pove Horvat.

Španija je prišla v Slovenijo v nekaj spremenjeni postavi v primerjavi s prvo tekmo.

“Vsi vemo, da ima Španija toliko vrhunskih igralcev, da je bila vrhunska takrat in zdaj. Te spremembe ne spreminjajo dejstva. Morda le to, da so se vrnili igralci, ki so nekaj bolj izkušeni. Proti Španiji je vedno težko, ne glede na to, kdo bo igral. Je pa naša ekipa dokazala v Španiji, da lahko odigra odlično tekmo. Želim si, da to ponovimo!” pristavi Horvat, ki je vesel, da reprezentanti igrajo in branijo na visoki ravni. Prav tako pa je vesel, ker se v ekipo po nizu smole vrača Gašper Vrhovec, ki bo jutri igral 84. tekmo za člane Slovenije, dosegel pa je že 42 golov.

“Gašper Vrhovec je izkušen igralec, ki ima za sabo številna prvenstva in izkušnje s tako zahtevnih tekem, kjer moraš biti pameten in ne delati nepotrebnih napak,” sklene selektor.

Slovenija in Španija sta do danes odigrali 17 tekem (zmaga Slovenije, dva remija in 14 zmag Španije), naša reprezentanca je prvo in edino zmago dosegla leta 2016 v dodatnih kvalifikacijah za SP 2016, gol za 1:0 je prispeval Alen Fetić.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!