V Fukušimi svečano prižgali olimpijski ogenj

Drugi športi 25. Mar 202116:03 0 komentarjev
REUTERS/Issei Kato

Danes se je v Fukušimi na Japonskem začela pot olimpijske bakle, ki bo po 121 dneh nato prispela v Tokio, kjer se bodo 23. julija začele olimpijske igre. Baklo so prižgale članice ženske nogometne reprezentance po prihodu ognja iz Grčije.

Slovesnost, ki je potekala v olimpijski vasi v Fukušimi je zaradi pandemije koronavirusa potekala brez prisotnosti gledalcev.

Prve, ki so nosile baklo so bile članice japonske ženske nogometne reprezentance, ki so bile leta 2011 svetovne prvakinje.

Predsednica organizacijskega odbora Seiko Hashimoto je poudarila, da je navkljub pandemiji koronavirusa, ki trenutno grozi svetu to poseben trenutek.

“Plamen je gorel tiho, a močno pa čeprav svet preživlja težke trenutke. Plamen bo potoval 121 dni in nosil upanje Japoncev in želje za mir po celem svetu,” je dejala Hashimoto in dodala, da bo šla bakla skozi vseh 47 japonskih prefektur.

Pot olimpijskega ognja se bo končala 23. julija na olimpijskem stadionu v Tokiu, ko bo slovesnost ob odprtju olimpijskih iger.

Olimpijske igre, ki bi morale potekati od 24. julija do 9. avgusta 2020 so bile zaradi pandemije koronavirusa prestavljene. V letošnjem letu bodo potekale od 23. julija do 8. avgusta brez prisotnosti tujih gledalcev.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!