Primož Roglič dobil Dirko po Baskiji!

Drugi športi 10. Apr 202117:54 > 18:00 0 komentarjev
Primož Roglič
Europa Press via AP

Primož Roglič je dobil Dirko po Baskiji, potem ko je v zadnji etapi nadoknadil zaostanek 23 sekund za Brandonom McNultyjem.

Pred zadnjo etapo je imel Američan Brandon McNulty 23 sekund prednosti pred Primožem Rogličem, Tadej Pogačar pa je za moštvenim kolegom zaostajal za 43 sekund.

Na 112 kilometrov dolgi etapi od Ondarroe do Arrateja s sedmimi kategoriziranimi vzponi je Roglič kolesarjema ekipe Emirates ubežal na spustu z Elosue-Gorle dobrih 50 kilometrov pred ciljem, nato pa prednost še stopnjeval na vzponu na Krabelin, kjer je Američan povsem omagal.

Roglič je v zadnjih kilometrih kolesaril skupaj s Carthyjem in Gaudujem, na zadnjem vzponu pa je Carthy odpadel. Etapo je na koncu dobil David Gaudu, Rogliču pa je bilo drugo mesto dovolj, da se veseli druge zmage na Dirki po Baskiji, prvič je bil najboljši leta 2018. Pogačar je etapo končal na petem mestu.