Roglič po padcu zadržal vodstvo

Drugi športi 11. Mar 202116:56 0 komentarjev
Primož Roglič
Pierre Teyssot/ESPA-Images

5. etapo dirke Pariz - Nica je dobil Irec Sam Bennett, ki je bil najmočnejši v ciljnem sprintu. Primož Roglič je zadržal skupno vodstvo.

Primož Roglič je po peti etapi zadržal rumeno-belo majico vodilnega, kljub temu, da je 37 km pred ciljem padel skupaj z ekipnim kolegom Tonyjem Martinom. Nemec, sicer zmagovalec dirke Pariz – Nica pred desetimi leti, je moral odstopiti (poškodba rame).
Roglič ima pred lanskim zmagovalcem Maximilianom Schacmannom 31 sekund prednosti, saj je Nemec na sprintih pridobil nekaj bonifikacij.

V zadnjih petih kilometrih je ekipa Deceuninck-Quick Step prevzela pobudo in Sama Bennetta (morda malce prezgodaj) pripeljala v najboljši položaj za ciljni sprint, tako da je moral biti Irec v zaključku še posebej močan, da je dosegel drugo etapno zmago na dirki.

Organizatorji so sporočili, da se dirka letos ne bo končala v Nici. Razlog je povečanje okužb s koronavirusom, zaradi katerih so mestne oblasti znova sprejele odlok o prepovedi druženja in zadrževanja množic. Odločitev o trasi zadnje etape še ni sprejeta.

POGAČAR ČETRTI

Na dirki Tirreno–Adriatico je na 2. etapi Tadej Pogačar zasedel četrto mesto. V zadnjih kilometrih 202 km dolge etape se je trasa konstantno dvigala, v finišu pa je bil najmočnejši Julian Alaphilippe.
V skupnem vodstvu ostaja Wout van Aert, Pogačar zaostaja 14 sekund, najtežje etape pa še sledijo.