NHL: Rok za končanje rednega dela podaljšali na 16. maj

Drugi športi 11. Apr 202113:48 > 13:48 0 komentarjev
Photo by Patrick Gorski Icon Sportswire

Vodstvo severnoameriške profesionalne hokejske lige NHL je še drugič podaljšalo rok za končanje rednega dela prvenstva.

Zaradi prestavljenih tekem Vancouvra v skupini Scotia North se mora zdaj redni del končati do 16. maja, NHL pa pušča odprto možnost, da bi se končnica v preostalih treh skupinah vendarle začela že prej.

“NHL bo še naprej spremljal napredovanje rednega dela, preden bo objavil dokončne datume za začetek končnice Stanleyjevega pokala,” so sporočili iz lige in dodali, da je bilo v dosedanjem delu prvenstva, od začetka 13. januarja, zaradi koronskih oomejitev prestavljenih 54 tekem.

Za podaljšanje redne sezone so se odločili zaradi koronskih okužb v ekipi Vancouvra, ki je moral preložiti osem tekem, tako da ni igral že od 24. marca. V ekipi je bilo okuženih kar 21 igralcev in štirje klubski delavci. Iz kluba so sporočili, da se bo ekipa danes vrnila na treninge, prvo tekmo po odmoru pa bo odigrala v petek proti Edmontonu, najbrž brez dveh ali treh igralcev.

Za zdaj ni jasno, ali bo zamuda pri začetku končnice privedla do zamika predvidene zadnje tekme finala. Zadnji rok podelitve pokala je 9. julij.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!