Celjani nemočni proti slovitemu PSG-ju

Drugi športi 1. Apr 202122:43 0 komentarjev
RK Celje Pivovarna Laško
RK Celje Pivovarna Laško/Facebook

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji prvi tekmi osmine finala evropske lige prvakov izgubili proti francoskemu PSG s 24:37 (11:21). Povratna tekma bo 8. aprila v Parizu.

Serijski slovenski prvaki na prvi tekmi osmine finala elitne lige prvakov niso bili konkurenčni pregrešno bogatim Parižanom. V tekmo so vstopili zdesetkani, manjkali so Vid Poteko, Tilen Kodrin, Filip Ivić, Jan Grebenc, Tadej Kljub in Tobias Cvetko.

Ob vseh težavah je Celje pričakovano doživelo še deveti zaporedni poraz proti PSG-ju, ki bo na povratni tekmi čez teden dni v svoji dvorani Pierre de Coubertin branil kar 13 golov prednosti.

Za piko na i so Celjani v tretji minuti srečanja ostali še brez nosilca igre Josipa Šarca, ki je dvorano Zlatorog zapustil ob pomoči zdravniškega osebja. Tudi ta dogodek je poskrbel, da so gostje hitro povedli z lepo prednostjo, ki je do konca tekme samo še naraščala. Že po 20 minutah igre je bilo 8:16, ob polčasu pa 11:21. Slovenski predstavnik je v drugem delu skušal držati korak s tekmecem, a se je prednost PSG-ja do konca tekme še povečala.

Pri Celju sta po šest golov dosegla Žiga Mlakar in Arsenije Dragašević, pri PSG-ju pa jih je 10 vpisal Dylan Nahi.