EP: Norveška s prestola vrgla Francijo

Rokomet 20. Dec 202021:46 0 komentarjev
REUTERS/Bo Amstrup

Norveške rokometašice so z 22:20 (14:10) v finalu evropskega prvenstva premagale Francijo. Norvežanke so tako osmič postale najboljše na stari celini.

Norveške rokometašice so osmič osvojile naslov evropskih prvakinj. Po zmagoslavjih v letih 1998, 2004, 2006, 2008, 2010, 2014 in 2016 so na letošnjem turnirju v danskem mehurčku v velikem finalu na kolena položile branilke naslova iz Francije.

Finalno tekmo so bolje začele Francozinje, vodile so s 4:2, a vajeti so v svoje roke počasi prevzele Norvežanke, ki so prišle do najvišjega vodstva +5 (6:11). Na odmor so odšle s štirimi goli prednosti (10:14). Na začetku drugega polčasa sta se izkazali obe vratarki, po petih minutah igre v tem delu igre pa so prve zadele Norvežanke (10:15). Francozinje so s trdno obrambo, ki je ustavil norveški napad, in učinkovitom napadom v 44. minuti so zaostajale le še za gol (15:16). V 50. minuti pa sta bili ekipi prvič po dolgem času spet izenačeni (17:17). V 54. minuti je Grace Zaaudi Dauna Francijo povedla v vodstvo (19:18). V 59. minuti je Sana Solberg-Isaksen izkoristila ključen napad za Norveško, ki je spet vodila za 2 gola (20:22) in to je pomenil konec za Francozinje.

V norveški izbrani vrsti so bile na finalni tekmi najbolj učinkovite Veronica Kristiansen, Stine Skogrand in Nora Merk, ki so dosegel po štiri gole, izkazala pa se je tudi vratarka Silje Solberg, ki je zbrala kar 16 obramb. V francoski je Pauletta Foppa dosegla pet zadetkov.