Krimovke zanesljivo dobile srečanje neporaženih

Rokomet 1. Feb 202121:33 > 22:17 0 komentarjev
Ajdovščina - Krim

Na preloženi tekmi 10. kola 1.A DRL sta se srečali neporaženi ekipi Mlinotesta iz Ajdovščine in Krima Mercatorja. Ljubljančanke so z dominantno predstavo srečanje dobile z 31:18.

Ajdovke so pred srečanjem upale na presenečenje, vendar ko je Krim po slabih desetih minutah vodil s 5:1, je bilo bolj ali manj jasno, da to ne bo pravi derbi. Ljubljanska ekipa je prevladovala v vseh elementih igre, od napada do obrambe in že ob polčasu vodila s šestimi zadetki prednosti (12:6).

Začetek drugega dela tekme je prinesel še večjo prevlado nekdanjih dvakratnih evropskih prvakinj, saj so dosegle kar osem zaporednih zadetkov in vodstvo povišale na 20:6. Ajdovke so svoj prvi gol v drugem polčasu dosegle po več kot enajstih minutah igre! V zadnjem delu tekme se Krimovke niso preveč naprezale, držale visoko prednost in srečanje mirno pripeljale do konca.

Za Krim je 7 zadetkov dosegla Matea Pletikosić, Oceane Sercien-Ugolin pa 6. Za Ajdovščino je Nuša Fegic dosegla 6 golov, Veronika Leški pa 5.

Krim je dobil vseh 10 tekem, Ajdovščina pa je na 12. tekmi doživela prvi poraz.