Landin je čudež, Danska spet na vrhu sveta!

Drugi športi 31. Jan 202121:16 0 komentarjev
REUTERS/Mohamed Abd El Ghany

Rokometaši Danske so ubranili naslov prvaka potem, ko so v finalu svetovnega prvenstva v Egiptu s 26:24 (13:13) premagali Švedsko. Za Dance, ki so tudi aktualni olimpijski prvaki je to šesta medalja s svetovnih prvenstev.

V zelo trdem finalu si nobena izmed ekip ni priigrala več kot dva zadetka prednosti vse do 49. minute, ko je Saugstrup zadel za 23:20. Švedi se niso predali, a je njihove upe pokopal sijajni vratar Niklas Landin, ki je bil dobro postavljen ter ubranil kar nekaj nevarnih poizkusov in tudi ključni sedemmetrovki v dveh minutah pri rezultatu 25:23. Na koncu je imel odlični čuvaj mreže kar 15 obramb.

V vrstah Danske je Mikkel Hansen dosegel 7 golov, Nielsen 5, Holm jih je dodal 4, Saugstrup pa 3.

Pri švedski reprezentanci pa je največ golov in sicer 5 dosegel Wanne, štiri je dodal Lagergren.

Kar pet rokometašev, ki so igrali v finalu, je bilo izbranih v idealno ekipo prvenstva. Za MVP-ja turnirja je bil izbran Mikkel Hansen, ki je bil s sedmimi goli tudi prvi strelec finala.