Zarabec odhaja v Kiel!

Po prestopu Blaža Blagotinška pred sezono v Veszprem in dogovoru o prestopu Blaža Janca po koncu tekmovalnega leta v Kielce, je Celjanom uspela še ena velika prodaja. Tokrat klub zapušča Miha Zarabec, ki si bo nadel majico nemškega velikana Kiela.

Miha Zarabec bo tako v sezoni 2017/18 član najtrofejnejšega nemškega kluba THW Kiela, ki je bil med vsemi zainteresiranimi za usluge slovenskega reprezentanta najbolj konkreten. Zarabec Celje zapušča v zameno za odškodnino, njegova prodaja pa je nova potrditev dobrega dela Pivovarjev.

Najprej moram reči, da sem vesel za Miho, po Blažu Blagotinšku in Blažu Jancu, bo v letu dni še tretji, ki odhaja k evropskemu velikanu, kar je potrditev našega dobrega dela. Seveda pa trenerju, ki izgubi takšnega igralca, kot je Miha, ni lahko. Vemo za kakšnega igralca in talent gre. Tri leta nazaj, ko smo ga pripeljali v klub, vsi niso bili prepričani, da bo lahko nadomestil Mateja Lekaija in Sebastjana Skubeta, a je hitro opravičil zaupanje in dvakrat zapored postal najkoristnejši igralec slovenskega prvenstva, navduševal je v našem dresu in si priigral stalno mesto v slovenski reprezentanci. Tu je veliko napredoval in nam seveda veliko dal, zelo ponosen sem, da sem lahko delal z njim in da je tu dosegel takšen napredek, ki mu je sedaj omogočil ta velik korak naprej,” je o prestopu Zarabca povedal trener Celja Branko Tamše.

Zarabec je za Celjane igral od leta 2014 dalje in je do danes zbral že 134 nastopov, na katerih je dosegel 474 zadetkov. Po izteku sezone mu bo celjski klub zaželel uspešno nadaljevanje kariere, v skladu s sloganom “Enkrat za Cele, vedno za Cele”, pa bo v Celju vedno dobrodošel.

Misli ob potrditvi prestopa je strnil tudi igralec, ki je bil ob uresničitvi sanj še kako zadovoljen: “Najprej moram reči, da sem izjemno vesel, saj so se mi uresničile otroške sanje, da zaigram za tak klub. Rad bi se zahvalil Rokometnemu klubu Celje Pivovarna Laško za korektnost in podporo ob tem prestopu. Za vse ostalo poslavljanje in zahvale bo še dovolj časa, saj nas trenutno čaka veliko bolj pomembno delo na igrišču. Še vedno je ta trenutek v moji glavi samo delo v Celju, cilji, ki jih imamo in to bom tudi pokazal.