Vujo vpoklical tri novince za odločilni ciklus

Getty Images

Selektor slovenske moške članske reprezentance Veselin Vujović je predstavil seznam 23 rokometašev, ki jih je povabil na priprave pred odločilnim ciklusom kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2018 na Hrvaškem.

Kot vselej je predstavitev izvedel na posebni novinarski konferenci, na kateri je jasno poudaril, da trdno verjame v uvrstitev na evropsko prvenstvo januarja na Hrvaškem. Na seznamu se je znašlo 23 rokometašev, med katerimi zaradi poškodbe tokrat ni Deana Bombača in Vida Poteka, se pa v reprezentanco vračajo Darko Cingesar in Matej Gaber, ki sta bila v majskem ciklusu poškodovana, Klemen Ferlin, Nejc Cehte in Mario Šoštarič, prvič pa se bodo za nastop v slovenskem dresu borili Patrik Leban, Matic Verdinek in Igor Žabič.

Slovenija, ki se trenutno nahaja na tretjem mestu v skupini 5, si želi za preboj na evropsko prvenstvo zmagati na obeh tekmah proti Švici in Portugalski, s katero se bo pomerila v soboto, 17. junija, ob 20.00, v koprski Bonifiki. Za dvoboj na Primorskem že zdaj vlada izjemno zanimanje, zato vse ljubiteljem rokometa svetujemo, da si vstopnice zagotovijo čim prej. Kupci prvih 100 vstopnic si bodo dvoboj lahko ogledali nekoliko ceneje.

Še pred obema kvalifikacijskima tekmama, bodo bronasti junaki odigrali dva pripravljalna dvoboja proti Črni gori, ki bosta na sporedu 8. junija ob 19.00 v Škofji Loki in dan kasneje ob 18.00 v Šmartnem pri Litiji, od koder prihaja tudi prvak 1.B lige in novi udeleženec Lige NLB Herz Šmartno.

Najprej bi rad zaželel vso srečo ženski reprezentanci v boju za uvrstitev na svetovno prvenstvo, mislim, da si to vse igralke in strokovni štab zelo zaslužijo. Mi smo se zaradi velikega števila klubskih tekem čez celo sezono odločili, da tokrat na priprave vpokličemo več igralcev ter odigramo dve pripravljalni tekmi proti Črni gori, na kateri bi jih lahko preizkusili, zato je na seznamu je tudi nekaj novih imen. Pred nami je zelo pomemben kvalifikacijski ciklus proti Švici in Portugalski, ki je odločilen za uvrstitev na evropsko prvenstvo, na katero so se že uvrstili Nemci, zdaj pa je na nas, da storimo enako. Znova imamo veliko težav s poškodovanimi igralci, tako da ne vem v kakšni postavi bomo šli na tekmo proti Švici, oziroma v kakšnem stanju bodo igralci prišli na priprave, a vseeno verjamem, da se bomo uvrstili na EP 2018,” je dejal Vujović.