Slovenija bo kandidirala za člansko evropsko prvenstvo

Rokomet ostalo 12. Jul 20178:50 > 8:55
Instagram

Predsednik Rokometne zveze Slovenije Franjo Bobinac je na rednem letnem zasedanju Zbora članov na Brezovici predstavil namero kandidature za organizacijo evropskega prvenstva 2022 ali 2024 v sodelovanju z Makedonijo.

Pisarna RZS mora namero za organizacijo na evropsko rokometno organizacijo oddati do 1. novembra, potrditev prijave pa lahko pričakuje 15. decembra. V začetku leta 2018 nato sledijo obiski odgovornih oseb z EHF, aprila dokončno sprejetje finalnih kandidatur, odločitev o organizatorjih obeh sklepnih turnirjev pa bo znana 18. ali 19. junija na letnem kongresu EHF v Edinburgu. Slovenija bi v primeru pridobitve organizacije turnirja, na katerem bo nastopilo 24 najboljših reprezentanc, v ljubljanskih Stožicah gostila dve skupini prvega dela, dve skupini drugega dela in finalni vikend, torej vse ključne odločitve od polfinala dalje.
Namero o organizaciji enega izmed dveh prvenstev so že izrazile Belgija, Španija in Francija (skupna kandidatura), Češka, Madžarska in Slovaška (skupaj), Danska, Nemčija, Švica (skupaj), Rusija in Belorusija (skupaj), Litva, Danska in Švica (skupaj), in Nemčija.

Predsednik zveze Franjo Bobinac je v svojem uvodnem govoru zbranim predstavil tudi delovanje Rokometne zveze Slovenije v minulem letu, ki je bilo za naš rokomet izjemno. Moška članska reprezentanca je na olimpijskih igrah osvojila najboljšo uvrstitev v zgodovini slovenskega kolektivnega športa, januarja posegla po bronasti medalji na svetovnem prvenstvu ter se pet mesecev kasneje uvrstila na njeno osmo evropsko prvenstvo. Uspešna je bila tudi ženska članska izbrana vrsta, ki se je uvrstila tako na evropsko, kot svetovno prvenstvo, dobre rezultate pa so dosegali tudi mlajši, pred katerimi je novo zanimivo poletje.
Bobinac se je zahvalil vsem rokometnim delavcem, ki v zaostrenih gospodarskih razmerah skrbijo za delovanje klubov in se trudijo za razvoj rokometa po celi državi ter poudaril, da se RZS trudi zmanjšati stroške na vseh ravneh in vsako leto v tekmovanja iz sponzorskih sredstev vlaga prek 70.000 EUR. Poslanstvo zveze je ustvariti okolje, v katerem bo moč uresničevati ambicije klubov in reprezentanc, pri tem pa krepiti poštenost, odgovornost, spoštljivost, zmagovalno miselnost in fair play.
Delegati so na zasedanju sprejeli prenovljen statut RZS ter vsa poročila odborov za leto 2016 ter plan za prihodnje leto.