Velika zmaga Celjanov, v Zlatorogu so padle Kielce

RK Celje Pivovarna Laško

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so pred svojimi navijači v Zlatorogu prišli do prve zmage v novi sezone lige prvakov. Pivovarji so z 31:27 premagali favorizirano Kielce.

Celjani so tekmo začeli zelo pogumno in dobro držali ritem z močno ekipo iz Kielc. Gostitelji so v 18. minuti prvič povedli s tremi zadetki prednosti, blesteli pa so predvsem v obrambi, kjer z obrambami nase večkrat opozoril vratar Urban Lesjak. Po prvem polčasu so Celjani vodili s 16:12, Gal Marguč pa je bil s štirimi zadetki najbolj razpoložem pri domačih.

V drugem polčasu so gostje iz Kielc pokazali povsem drug obraz. V obrambi so začeli igrati bolj čvrsto in prednost Celjanov je hitro kopnela. Pri izidu 21:20 sta v ospredje stopila tudi sodnika, ki sta še tretjič na tekmi izključila Mačkovška. Pivovarji se niso predali in zadržali vse nalete evropskih prvakov iz leta 2016 ter na koncu prišli do zmage z 31:27.