"Ose" na severu prekratke za gol

Rokomet ostalo 15. Okt 201718:47 > 18:56
RK Gorenje Velenje/Facebook

Rokometaši Gorenja so v 5. krogu Lige prvakov izgubili proti norveški ekipi Elverum (29:28). To je drugi zaporedni poraz Velenjčanov.

“Ose” so tekmo začele bolje, imeli so dva gola prednosti (1:3), a potem so domačini ob bučni podpori navijačev prevzeli vodstvo. Največ so vodili za štiri gole (16:12). Ob koncu prvega polčasa pa so domačini zadeli še enkrat, za tri gole naskoka (17:14).

Na začetku drugega polčasa so gostitelji povišali na +4 (18:14), nazadnje so za štiri vodili pri rezultatu 23:19. Slovenski podprvaki se ni predal, s tremi zaporednimi obrambami Ferlina in učinkovitim napadom so se vrnili nazaj v igro, zaostajali so le še za gol (25:24).

Sledile so slabe minute na obeh straneh, prvi pa so strelski mrk prekinili Norvežani (26:24). Norvežani so spet nekoliko povedli z višjo prednostjo (29:26), a na koncu so Velenjčani izgubili z minimalnim izidom (29:28).

Najboljši strelec srečanja je bil Nejc Cehte z 9 goli, za Velenjčane jih je 5 dodal Niko Medved, s 4 pa se je izkazal Gregor Potočnik. V drugi današnji tekmi  skupine C je Ademar v gosteh z 28:24 ugnal Dinamo Bukarešto, že včeraj pa je Kadetten doma tesno (25:24) premagal Skjern.

Vrstni red: Skjern, Kadetten, Elverum in Gorenje po 6, Ademar 4, Dinamo 2.