Horžen novi član celjskega rokometnega kluba

Facebook/ Celje PL

Rokometni klub Celje Pivovarna Laško je v svoje vrste zvabil še enega nadarjenega rokometaša, mladega krožnega igralca, Kristjana Horžena. Ta je s Celjem sklenil štiriletno sodelovanje in v mesto ob Savinji prihaja ob začetku naslednje sezone.

18-letni Kristjan Horžen je slovenski mladinski reprezentant in velja za enega bolj nadarjenih rokometašev svoje generacije na mestu krožnega napadalca. Že nekaj časa nastopa za člansko ekipo Trima Trebnje, ki je njegov matični klub, za katerega je na 32 tekmah dosegel 42 zadetkov, za mladince pa je na štirih tekmah dosegel kar 30 zadetkov (7,5 na tekmo), v prejšnji sezoni mladinske lige pa je na 22 tekmah dosegel 100 zadetkov. Horžen v Celje prihaja z začetkom nove sezone, v knežjem mestu pa bo nastopal vsaj štiri sezone.

192 centimetrov visoki in 98 kilogramov težki Novomeščan je ob tem dejal: “RK Celje Pivovarna Laško bi se rad zahvalil za izkazano zaupanje, saj so me podrobno spremljali kar nekaj časa in v meni prepoznali potencial, za katerega verjamem, da ga bom s prihodom v Celje razvil in nadgradil. Vem, da me še čaka veliko dela do prihoda v Celje, vendar se tega izziva veselim in ga z nestrpnostjo pričakujem. V naslednji sezoni se podajam v novo okolje in med nove soigralce. Verjamem, da bom s trdim delom in z željo po napredku upravičil pričakovanja najtrofejnešega rokometnega kluba v Sloveniji in pričakovanja trenerja Branka Tamšeta.

Branko Tamše: “Kristjan je v svoji generaciji eden najboljših mladih krožnih napadalcev v Sloveniji in tudi širše. Ima izjemen potencial v vseh elementih rokometne igre – je kvaliteten v obrambi, zelo dober napadalno z ‘mehko roko’, ki mu omogoča raznovrstne strele. Je zelo borben, visok, hiter in gibljiv, skratka moderen krožni napadalec. Vse to je po prihodu v RK Celje Pivovarna Laško še potrebno nadgraditi. Všeč mi je njegov način razmišljanja, da trening prinaša rezultate in da lahko samo tako napreduje. V kolikor bo šel razvoj v pravo smer, potem bo Kristjan prihodnost RK Celje Pivovarna Laško in slovenskega rokometa na poziciji krožnega igralca.