Pivovarji proti Flensburgu tudi brez Mlakarja

RK Celje Pivovarna Laško

Po krajšem reprezentančnem premoru, po katerem so celjski rokometaši še bolj zdesetkanih vrst, se nadaljuje Liga prvakov. Pivovarji že v sredo gostujejo pri Flensburgu, Branko Tameš pa ima obilico težav okoli igralskega kadra, saj pogreša številne igralce.

Tekma najmočnejšega klubskega tekmovanja prihaja izjemno hitro po reprezentančnem premoru. Po tem so Celjani ostali še brez Žige Mlakarja, ki si je na začetku prve tekme med Slovenijo in Hrvaško zlomil dlančno kost leve roke, a tekmo odigral do konca in jo zaključil kot prvi strelec. Žal ga je poškodba z igrišč oddaljila za vsaj tri do štiri tedne (več bo jasno po dodatnih pregledih), kolikor bo verjetno manjkal tudi Borut Mačkovšek, ki ima natrgane ligamente v komolcu. Ob že prej poškodovanemu Luki Mitroviću, ki je s poškodbo križnih vezi že zaključil sezono, čaka Branka Tamšeta pred tekmo v Flensburgu težka naloga, da sestavi ekipo, ki se bo zoperstavila eni najboljših nemških zasedb.

Žal je reprezentančni premor, ki smo ga želeli v klubu nameniti za nekaj regeneracije igralcev, ki so ostali tukaj ter sanirati manjše poškodbe, kar nam je v neki meri tudi uspelo, terjal velik davek. Seveda tu mislim predvsem na poškodbo Žige Mlakarja, kar je velik udarec za nas, ko smo dober teden dni prej ostali brez Luke Mitrovića, ki je bil danes že operiran. Praktično nam manjka ena celotna zunanja linija, saj je tu še poškodba Mačkovška, kar pa je za našo ekipo, ki nima igralcev na pretek, vse prej kot preprosta zadeva. Vendar tako pač je, to je del športnega življenja, mi moramo sedaj s tem kar imamo pripraviti našo igro. Žal ali pa na srečo je tudi tako, da ko nekoga izgubimo, je to priložnost za drugega. Tako bodo ti igralci, ki bodo dobili priložnost, pokazali iz kakšnega testa so. Ne želim delati prevelikega pritiska, vse kar želim je, da odigrajo tako kot trenirajo na treningih in da se ne obremenjujemo z dodatnimi stvarmi. Verjamem, da je lahko na igrišču vse skupaj tudi dosti dobro.” Tamše se zaveda, da je Flensburg absolutni favorit tega dvoboja, vseeno pa ne meče puške v koruzo, predvsem pa si želi, da bi se skozi vse srečanje maksimalno borili: “Vemo, da je Flensburg ekipa, ki, še posebej doma, igra izjemno hiter in moderen rokomet. Videli smo, da je v Flensburgu padel Pariz, da so ekipa, ki ima glavo in rep ter na vseh igralnih pozicijah po najmanj dva kvalitetna igralca in so v tem trenutku brez večjih težav s poškodbami. Gotovo imajo cilj to tekmo dobiti in naredili bodo vse, da se to zgodi. Mi bomo praktično edini pravi trening opravili v Flensburgu, saj z nami še ni Dujshebaeva, ki se šele vrača z reprezentančne akcije Španije. Naš osnovni namen na tekmi bo maksimalna borba in da osvojimo nov način igre, v katerega bomo že primorani na tej tekmi. Verjamem, da smo tega sposobni in da bomo prikazali lep in dober rokomet, ne glede na to, kdo bo igral.”

Poškodb na veliki zvon ne obeša niti Urban Lesjak, ki je bil skupaj s Tilnom Kodrinom in Jako Malusom, eden izmed trojice pivovarjev na minulem reprezentančnem zboru: “Naša prva naloga je, da o tem, da ves teden nismo bili skupaj in da imamo v svojih vrstah nekaj poškodb, ne razmišljamo, saj se to prehitro usede v podzavest. Potrebno je pozitivno razmišljanje, da smo tisti, ki smo zdravi in na voljo, najboljše kar ekipa Celja premore. Tako gremo v Flensburg s pozitivnimi mislimi, vemo, da smo jih že v Celju premagovali, da smo z njimi tudi na gostovanju že odigrali dobre tekme, tudi ko smo se merili z njimi v osmini finala. To so tiste stvari na katerih gradimo pozitivno atmosfero. Flensburg poznamo, tudi po odhodu Vranješa se sistem igre ni veliko spremenil, saj je bil sedanji trener prej pomočnik. Igralski kader se ni veliko spreminjal, bo pa za analizo čas danes, glede na to, da smo se šele zbrali. Imamo dva dni časa, da se pripravimo nanje, mislim pa, da z njihove strani posebnega presenečenja v igri ne bo.” (vir: rk-celje.si)