Elverum v Velenju brez možnosti

Gorenje je v 6. krogu lige prvakov s 30:21 gladko odpravilo Elverum in se na najlepši možni način maščevalo za poraz na Norveškem, ko so severnjaki slavili z 29:28. Velenjčani so z zmago skočili na prvo mesto lestvice skupine C. Aktualni prvak Vardar slavil še šestič, Zagreb izgubil v Barceloni.

Elverum je boljše odprl srečanje (0:2), vendar so domači hitro ujeli ritem in prvi del dobili s 14:12. V drugem delu so igralci Gorenja še stopnjevali ritem in v 35. minuti prek najboljšega strelca srečanja Roka Ovnička povedli s štirimi zadetki prednosti (18:14), v zaključku pa rutinirano srečanje pripeljali do konca, gostom ni pomagala niti minuta odmora.

Ob Ovničku s sedmimi zadetki sta bila za zmago najzaslužnejša še Alem Toskić (5) in vratar Klemen Ferlin, ki je s svojimi obrambami skrbel za nočne more Norvežanov.