"Kavboji" proti Belorusom niso navdušili

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Hrvaška rokometna reprezentanca je na prvi tekmi drugega dela EP v Zagrebu s 25:23 premagala Belorusijo. Varovanci Lina Červarja s predstavo ne morejo biti preveč zadovoljni.

Hrvati in Belorusi so sodelovali v izjemno napetem in čvrstem obračunu, odločitev o zmagovalcu pa je padla na začetku zadnje minute srečanja, ko je Luka Cindrić z golom zaustavil nalet gostov. Marko Kopljar je nato v zadnjih sekundah pritisnil piko na “i” tretji zmagi domače ekipe prvenstva.

“Kavboji” so vodili praktično celo tekmo, njihova najvišja prednost je znašala 5 golov, a tudi to ni zadostovalo, da bi v zaključek srečanja vstopili mirno. Dve minuti pred koncem so Belorusi celo izenačili (23:23), v napadu za novo izenačenje na 24 pa storili prekrešk v napadu in tako domačim omogočili prvi triumf v zagrebški Areni ta teden.

Po pet golov pri Hrvatih sta dosegla Marko Mamić in Luka Stepančić, medtem ko je na drugi strani s šestimi goli zablestel Andrej Jurjunok.