Danci z zmago nad Nemci skočili na vrh skupine

Danes slovenska rokometna reprezentanca počiva, tekmeci v skupini II pa se nadaljujejo. V prvi tekmi dneva so Danci s 26:25 premagali Nemčijo. Danci so na vrhu skupine s 6 točkami in so zelo blizu izločilnih bojev, Nemci ostajajo pri 4 točkah. Varaždin nocoj gosti še tekmo med Španci in Makedonci.

Danci so srečanje bolje začeli, povedli so z 2:0. Nemci so kar devet minut potrebovali za prvi zadetek (1:2), hitro zatem so tudi izenačili na 2:2. Danci so nekajkrat imeli gol naskoka, nasprotniki so jih vedno znova ujeli. V 25. minuti pa so Nemci prišli do prvega vodstva (7:6). V končnici so imeli +2 (9:7), a so Danci do konca prvega polčasa uspeli še enkrat zadeti.

V drugem polčasu je bila zgodba obratna, Nemci so vodili, Danci so jih lovili. Prvič v drugem polčasu pa so Danci povedli pri izidu 17:18. V zadnjih 10 minutah so olimpijski prvaki tako kot na tekmi proti Sloveniji prevzeli igro v svoje roke, v 54. minuti so prišli do najvišje prednosti (20:23).

Nemci so po golu Wolffa zaostajali za gol (23:24), Danci so spet ušli na +3 (23:26), Nemci pa so konca uspeli znižati zaostanek, imeli so napad za izenačenje, a jih je prehitela ura.

Možnosti za polfinale so za varovance Veselina Vujovića minimalne, ob zmagah Slovenije pa je vse odvisno tudi od preostalih razpletov.