Francija tokrat v Zagrebu kot za šalo zmlela Srbijo

Francija na Evropskem prvenstvu na Hrvaškem stopnjuje svojo formo. Na peti tekmi prvenstva so zanesljivo ugnali Srbijo z 39:30.

V skupini 1 Francija še naprej ostaja neporažena. Tokrat so slavili še na peti tekmi na prvenstvu slavili, premagali so nebogljeno Srbijo, ki je v skupini še naprej brez točke.

Prvi del prvega polčasa je bil dokaj zanimiv, saj sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, Srbija je nekaj časa celo vodila, potem pa so galski peteleini od druge polovice prvega polčasa prestavili v višjo prestavo in začeli stopnjevati svoj ritem. Srbija je bila v zaključku prvega polčasa kar osem minut brez zadetka. Francozi pa so izkoristili večino ponujenih priložnosti s strani nasprotnika. Favoriti so na koncu dobili prvi polčas z 19:12.

V drugem polčasu je Francija še naprej narekovala ritem igre in držala svojo prednost. Srbija ni pokazala pravega obraza in izgubila tudi drugi polčas z 18:20. Na koncu so gledalci lahko videli kar 69 zadetkov.

Najboljša strelca tekme sta bila Luka Karabatić in Nemanja Zelenović s sedmimi zadetki.

V naslednjem odločilnem krogu se bosta v Zagrebu pomerila za prvo mesto Francija in Hrvaška.