Remi s Češko in konec sanj naših o polfinalu

Slovenija je danes na žalost odigralo zadnjo tekmo na tem evropskem prvenstvu. Z morebitno današnjo zmago bi še lahko sanjali o uvrstitvi v polfinale, vendar so danes v Varaždinu samo remizirali s 26:26.

Slovenija je danes odigrala zadnjo tekmo v drugem delu EP v rokometu. Danes je za naše štela zgolj zmaga, vendar nikakor niso uspeli streti Čehov, ki so se dolgo upirali, na koncu pa celo zgrešili strel za zmago.

Slovenska rokometna reprezentanca je zelo slabo začela prvi polčas, nikakor se niso znašli v napadu. V vratih pa je blestel predvsem vratar Tomaš Mrkva, ki je ubranil večino naših poizkusev. Ko so se Čehi oddaljili na pet zadetkov prednosti je Veselin Vujović v igro poslal tudi rahlo poškodovanega Miho Zarabca, ki je takoj poživil našo igro in Slovenijo povsem približal Čehom, ki v zadnjih minutah prvega polčasa niso dosegli zadetka. Darko Cingesar je imel v zadnjih sekundah celo priložnost za izenačenje, a se je spet izkazal vratar gostov. Zaradi pregrobe igra sta bila pri Čehih v prvem polčasu izključena Jan Stehlik in Leoš Petrovsky.

Drugi polčas Slovenija znova ni pričela najbolje, saj so Čehi znova močno povedli s 16:20. Naši so se znova vrnili v igro slabih 15. minut pred koncem, ko so uspešno izenačili in jasno je bilo, da je pred rokometaši in navijači infarktna končnica. Slabih osem minut pred koncem so naši z zadetkom Gašperja Marguča tudi povedli, vodili celo za dva zadetka, a so se Čehi vnovič uspeli vrniti. Pri rezultatu 26:26 so imeli naši napad za vodstvo, vendar je Vid Kavtičnik storil prekršek v napadu. Čehi so v zadnjih sekundah sprožili proti našim vratom in zadeli prečko, našim pa je za zadnji poizkus zmanjkalo časa.

Najboljša strelca tekme sta bila Ondrej Zdrahala, ki je našim zabil kar osem zadetkov in Kavtičnik s šestimi.