Celjani in Novomeščani za pokalno lovoriko v Ljutomeru

Rokomet ostalo 21. Apr 201822:40 > 22:51

Rokometaši Celja so se po današnji polfinalni zmagi nad Koprom z 29:27 prebili v veliki finale zaključnega turnirja za pokal Slovenije v Ljutomeru. Celjska ekipa se bo za končno zmago v nedeljo pomerila s Krko, ki je na prvi polfinalni tekmi ugnala ormoški Jeruzalem s 37:28.

Pred nabito polnimi tribunami, na katerih so v veliki večini ormoški navijači pripravili odlično vzdušje, sta Krka in Jeruzalem Ormož prikazala zelo borbeno predstavo in igro z veliko kontakta. Domača ekipa je tekmo začela slabo (0:3) in prvi zadetek dosegla šele po štirih minutah in pol, rokometaši Krke pa so to izkoristili in večji del prvega polčasa vodili z dvema ali tremi goli prednosti. V 19. minuti se je ekipa Saše Prapotnika vrnila na gol zaostanka, v 26. minuti po dveh golih Jureta Kocbeka prvič celo povedla (16:15), a na polčas sta moštvi odšli izenačeni na 17:17.
V drugi del igre so bolje krenili Dolenjci, a že po minuti in pol ostali brez Leona Raša, ki je zaradi grobega prekrška dobil rdeč karton. Kjub temu je bil izid še naprej na strani Krke, ki je igrala odlično in v 43. minuti znova vodila za tri zadetke (26:23). Obramba Jeruzalema Ormoža ni bila na najvišji ravni, vratarja pa tokrat nista imela svojega dne, saj sta ubranila en strel na svoja vrata, medtem ko je Aleksander Tomić zbral enajst obramb. Gostitelji so se po delnem izidu 4:0 v 48. minuti zadnjič na tekmi vrnili, povedli s 27:26, nato pa je sledil popoln strelski mrk – kar 11 minut niso dosegli zadetka, jih prejeli devet in se morali posloviti od sanj igranja v velikem finalu, ki bo na sporedu v nedeljo ob 18.00.
KRKA : JERUZALEM ORMOŽ 37:28 (17:17)
Krka: Tomič 1, Brajer, L. Rašo 1, Bevec 1, Didovič 5, Okleščen 8, Pršina 2, Irman 1, Jakše 5, Udovč, D. Rašo, Papež 9 (1), Kukman 1, Matko, Ban 3, Klobčar.
Jeruzalem Ormož: M. Šulek, Balent, Voljč, Čudič 4, Krasnič, Niedorfer, Žuran 9 (2), Hebar 4, T. Šulek, Kocbek 3 (1), Ozmec, Mesarič 1, Vujović 2, Rajšp, Cirar 4, Kavčič 1.

KOPER 2013 : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 27:29 (13:15)
Koper 2013: Kocijančič, Postogna, Breznikar, Dolenc, Vlah 6, Krečič 4, Matijaševič, Poklar 2, Moljk 1, Rapotec 2, Smolnik, Sokolič 1, Marič 2, Sever 1, Planinc 3 (1), Bratkovič 5 (2).
Celje Pivovarna Laško: Lesjak 1, Panjtar, Dobaj, Vujović, Jurečič, Malus 2, Razgor 8 (4), Suholežnik, Marguč 1, Grošelj 5, Žabič, Makuc 1, Anić 1, Dušebajev 1, Mačkovšek 5, Mlakar 4.
Izbranci Celja Pivovarne Laško Branka Tamšeta so imeli vsekozi škarje in platno v svojih rokah, v vratih pa odličnega reprezentančnega vratarja Urbana Lesjaka, ki je na koncu zbral 13 obramb. V prvem polčasu so jim Koprčani kljubovali in v 26. minuti zaostajali le za zadetek (12:13), v drugi polovici tekme pa jim to ni uspelo.
Rokometaši iz mesta ob Savinji so si v 38. minuti priigrali pet golov prednosti (20:15), nekaj minut kasneje celo 6 (26:20), v nadaljevanju pa navkljub občasnim nihanjem v igri zadržali prednost in se prebili na najbolj vznemirljivo in pomembno tekmo v pokalnem tekmovanju. V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit David Razgor z osmimi goli, Matic Grošelj in Borut Mačkovšek sta jih prispevala po pet, toliko zadetkov so v koprski zasedbi dosegli Aleks Vlah, Grega Krečič in Adam Bratkovič.