Veliki up slovenskega rokometa v Celju do 2022

RK Celje Pivovarna Laško

RK Celje Pivovarna Laško je podaljšal sodelovanje z enim izmed najbolj talentiranih srednjih zunanjih igralcev v Evropi, z mladim slovenskim reprezentantom, Domnom Makucem, ki je letos pri sedemnajstih letih prvič nastopal kot del članske ekipe Celja Pivovarne Laško.

RK Celje Pivovarna Laško je v letošnji sezoni prvič uvrstil Domna Makuca na seznam igralcev članske ekipe, ob čemer je Domen takrat pogodbo podaljšal do leta 2020. Sedaj po izteku njegove prve sezone kot polnopravnega člana prve ekipe, pa so z enim največjih talentov rokometa, ki že kot najstnik opozarja nase v konkurenci članskih igralcev, pogodbo podaljšali vse do leta 2022.

Domen je v pravkar končani sezoni pokazal razkošen talent, ki prav tako ni ostal neopažen v tujini med številnimi klubi, kot tudi zastopniki. A ne glede na ves interes, ki vlada okoli njega, je sedaj s celjskim klubom podaljšal sodelovanje še za dve sezoni.

V letošnji sezoni je Domen tako postal prvi milenijec (igralec rojen leta 2000 ali kasneje), ki se je v ligi prvakov vpisal med strelce, o čemer so obširno poročali tudi tuji mediji. Odlično je odigral na številnih tekmah, posebej pa nase znova opozoril na zaključnem turnirju SEHA lige ter v končnici državnega prvenstva, kjer je izpustil zadnji dve tekmi, ko je že bilo znano, da je Celje Pivovarna Laško državni prvak. Makuc je namreč takoj po tem opravil artroskopijo kolena, po kateri bo imel še dovolj časa, da se priključi in na Evropskem prvenstvu zaigra za mladinsko izbrano vrsto, ki se bo za najvišja mesta potegovala to poletje prav v Celju.

Makuc je sicer v sezoni 2014/15 prestopil v Celje Pivovarno Laško, takrat v selekcijo starejših dečkov, a takoj začel z igranjem za starejše ekipe. Za člansko je prvič nastopil v sezoni 2015/16 in sicer na pokalni tekmi proti svoji nekdanji ekipi Jadran Hrpelje-Kozina. Makuc, za katerega celjski trener Branko Tamše pravi, da hitro vpija nasvete in je inteligenten, marljiv ter ima odlične motorične sposobnosti, je nekaj nastopov za prvo ekipo Celja zabeležil tudi v pretekli sezoni, ko se je veselil naslova državnih prvakov, od te sezone pa je stalni član prvega moštva in je do danes na 41 nastopih dosegel 59 zadetkov. Celjani so z njim pogodbo podaljšali še za dve dodatni sezoni, kar pomeni, da nova pogodba velja vse do leta 2022.

Veseli smo podaljšanja sodelovanja z Domnom. To je najboljša odločitev zanj, saj smo že v številnih primerih dokazali, da je Celje najboljše možno okolje za razvoj, ki ga Domen, pri še ne dopolnjenih osemnajstih letih, potrebuje. Tako z njim, kot z ostalimi mladimi igralci, gradimo medsebojno zaupanje, ki ga bodo pri nas vedno našli vsi uspeha željni igralci. Podpis podaljšanja pa je seveda tudi potrditev, da Domen za našo ekipo veliko pomeni in da ji lahko veliko da. To v prihodnje pričakujemo od njega, prepričan pa sem, da lahko vsi skupaj spremljamo začetek ene velike kariere vrhunskega igralca, na katerega smo in še bomo, v Celju zelo ponosni,” je ob tem dejal Jernej Smisl, predsednik celjskega kluba, medtem ko je Makuc dodal: “Zelo sem vesel, da bom še naprej član RK Celje Pivovarna Laško. Pred leti, ko sem se odločil za prihod, je bil to velik in pravilen korak, saj je Celje idealno okolje za razvoj mladih igralcev, kar dokazujejo številni, ki so bili tu, sedaj pa nastopajo v najboljših evropskih klubih. Pred mano je še veliko dela, vendar se tega veselim, saj imam možnost sodelovanja z odličnimi soigralci, trenerjem, ki mi pomagajo na vsakem koraku. Verjamem, da bom izpolnil pričakovanja tega okolja ter da se bomo skupaj veselili še številnih uspehov. Naš cilj je, da domače uspehe nadgradimo še z mednarodnimi in prepričan sem, da nam bo to uspelo. Hvala za zaupanje, ki mi je izkazano, v prvi vrsti pa bi se rad za vso podporo, ki mi jo nudijo, zahvalil staršema in bratu, brez katerih ne bi bil kjer sem.”