Uroš Zorman končal uspešno kariero

Getty Images

Eden najboljši slovenskih rokometašev Uroš Zorman je v nedeljo v dresu Kielc sklenil uspešno športno pot. Zorman tudi v prihodnje ostaja povezan z rokometom, saj bo po poročanju poljskih medijev prevzel vlogo drugega trenerja Kielc.

Eden najboljši srednjih zunanjih vseh časov se je od rokometnih igrišč poslovil z naslovom poljskega prvaka, ki ga je v nedeljo osvojil s Kielcami.

Uroš Zorman tudi po koncu igralske kariere ostaja v taboru poljskih prvakov, saj bo odslej pomočnik trenerja Talanta Dušebajeva.

Zorman je v karieri nosil dres Slovana, Prul 67, Ademar Leona, Celja Pivovarne Laško, Ciudad Real in Kielc. Štirikrat je osvojil Ligo prvakov (Celje leta 2004, Ciudad Real 2008 in 2009, Kielce leta 2016) in se s klubi veselil 15 naslovov državnih prvakov.

Zorman je močan pečat pustil tudi v dresu slovenske reprezentance, za katero je zbral rekordnih 225 nastopov in dosegel 523 golov. Leta 2004 je bil član Slovenije, ko je na domačem evropskem prvenstvu osvojila drugo mesto.