Gorenje v prihodnji sezoni brez rokometne lige prvakov

Rokomet ostalo 18. Jun 201819:17 > 19:21
RK Gorenje Velenje/Facebook

Člansko moštvo RK Gorenje Velenje v prihodnji sezoni ne bo nastopalo v Ligi prvakov. Tako je na ponedeljkovem zasedanju v škotskem Glasgowu odločil Izvršni odbor evropske rokometne zveze (EHF).

RK Gorenje Velenje je bil eden izmed 12 klubov, ki si skozi državna prvenstva niso uspeli zagotoviti neposredne uvrstitve v najelitnejše evropsko klubsko tekmovanje, a kljub temu podali prijavo za zapolnitev enega izmed preostalih šestih mest (skupno jih je na voljo 28).

Odbor je prijavljene klube ocenjeval na podlagi osmih kriterijev – primernost dvorane, televizijske pravice, uvrstitev v zadnji sezoni državnega prvenstva, obiskanost tekem, predstave v minulih sezonah tekmovanj pod okriljem EHF-a, sponzorski potencial kluba, izvajanje dolžnosti ter upoštevanje predpisov in zanimivost za medije. Na koncu je potrdil vseh 28 udeležencev in tako prvič, odkar se redni del tekmovanja začenja s skupinskim delom, ukinil dodatne kvalifikacije za mesta v Ligi prvakov.

Kljub temu moštvo iz Šaleške doline ne bo ostalo brez preizkusov v evropskih tekmovanjih, saj je uvrščeno v enega izmed kvalifikacijskih krogov Pokala EHF.

Odslej bo torej edini slovenski predstavnik v tem tekmovanju Celje.