Slovenija med najboljših osem ekip v Evropi

RZS/Twitter

Po drugi zmagi, tokrat proti Izraelu (28:24), se je slovenska moška mladinska reprezentanca že uvrstila med osem najboljših ekip evropskega prvenstva. Slovence v nedeljo ob 19.00 čaka derbi proti Srbiji za boljše izhodišče v drugem delu (prenos na SK1).

Tekma med domačo rokometno reprezentanco Slovenije in Izraelci je v dvorano Golovec znova pripeljala veliko število navijačev, ki so bili tokrat še bolj glasni, kot v četrtek. Bolje so začeli Izraelci, ki so vodili s 6:3, a je domača ekipa hitro ujela priključek in izenačila (6:6). Nadaljevanje polčasa je bilo precej izenačeno, na obeh straneh sta se izkazali obrambi, Slovenija pa je deset minut dokonca prvega polčasa po uspešno zadeti sedemmetrovki Grege Ocvirka prišla do takrat najvišje prednosti na tekmi (11:8). Sledile so dobre minute izraelske reprezentance, ki je uspela izenačiti na 11:11, zadnjih pet minut pa je znova pripadlo Sloveniji, ki je na odmor odšla s prednostjo dveh golov (15:13).

Tudi začetek drugega polčasa je bil precej izenačen, saj so Izraelci gostitelje prvenstva ustavljali z agresivno obrambo. Dobrih petnajst minut pred koncem tekme je bil rezultat poravnan na 20:20, kmalu zatem pa so domači reprezentanti pokazali boljšo igro in pet minut pred koncem prišli do najvišje prednosti na tekmi (27:23). Slovenska ekipa je dobro odigrala tudi zaključek tekme in na koncu slavila zmago z 28:24.

Slovenija se je z drugo zmago že uvrstila med osem najboljših ekip stare celine in bo v nedeljo ob 19.00 v dvorani Golovec proti Srbiji igrala za boljše izhodišče v drugem delu. V primeru zmage bi s seboj nesla dve točki.

Saša Prapotnik, selektor Slovenije: “Danes smo malo spremenili začetno postavo, saj smo nameravali določene igralce spočiti. Spremenjena začetna postava se je izkazala za slabšo odločitev in slab začetek tekme nas je potem spremljal tekom celega obračuna. Tekmo smo odigrali katastrofalno, ampak dobre ekipe zmagajo tudi take dvoboje. Prost dan bomo izkoristili za delo in upam, da bomo dobro analizirali naslednjega tekmeca.

Tilen Kosi, kapetan Slovenije: “Pripravljali smo se na Izrael kot na najlažjega nasprotnika v skupini, a vedeli smo, da ne bo tako. Pripravljeni smo bili na hitre protinapade, ki smo jih sicer uspeli zadržati, a naša obramba ni delovala tako, kot bi morala. Zmaga je je zmaga, upam pa, da je to bila edina taka tekma na prvenstvu.