Slovenija proti Nemčiji doživela prvi poraz

Rokomet ostalo 24. Jul 201820:24 > 20:42

Mlada slovenska reprezentanca je na EP do 20. let izgubila svojo prvo tekmo. V Zlatorogu so bil boljši Nemci, ki s slavili s 26:22.

Slovenska reprezentanca je srečanje začela neodločno z nekaj zgrešenimi streli, kar je Nemčija znala izkoristiti in v uvodnih minutah prišla do vodstva z 2:0. Nemški zid je v 5. minuti prvi z levega krila prebil Tadej Mazej in z dvema zaporednima goloma rezultat poravnal na 2:2. Izbranci Saše Prapotnika so se tudi s pomočjo spodbude s tribun sprostili in z odličnimi obrambami Gašperja Dobaja, uspešnimi protinapadi ter delnim rezultatom 8:2 v 22. minuti prišli do prednosti 4 zadetkov (8:4). Nemškemu selektorju Andreju Haberju v drugem delu prvega polčasa ni preostalo drugega, kot da vzame minuto odmora in umiri napad Slovenije. Njegovi izbranci so nato zaigrali bolje, iztiril jih ni niti rdeči karton njihovega soigralca Frederika Simaka in prednost gostiteljev so do polčasa prepolovili (9:11).
Drugi del srečanja je Slovenija začela podobno medlo kot prvega in ponujenih priložnosti za zadetke ni izkoristila. Toliko bolj so bili uspešni Nemci, ki so zaostanek izničili in po zadetem strelu iz sedmih metrov Mattisa Michela prišli do 2 golov prednosti (16:14). Slovenija je v 45. minuti po obrambi vratarja Marka Ferjana in zadetku v prazno mrežo Mazeja prišla le na gol zaostanka (17:16), a se Nemci niso dali in na krilih vratarja Leona Mehlerja v 49. minuti ušli na 20:17. V zadnjih desetih minutah Slovenija v obrambi ni mogla zaustaviti borbenih Nemcev, ki so večino drugega dela igre igrali z rokometašem več, v napadu pa njihove žoge niso našle poti v gol. Nemci so tako slavili zmago s 26:22.
Pri Sloveniji sta najbolj izstopala Grega Ocvirk s 7 zadetki in Tadej Mazej s 6, pri Nemčiji pa Joshua Thiele s 6 in Luca Witzke s 4 zadetki.

Jutri Slovenijo čaka še en obračun ob 19. uri z Islandijo prav tako z našim neposrednim prenosom na SK2.