V Ljubljani potekal sprejem za zlate rokometaše!

RZS/Twitter

Slovenski mladi rokometaši, ki so v nedeljo osvojili naslov evropskih prvakov na prvenstvu v Celju, so se po velikem uspehu z navijači poveselili tudi v prestolnici, kjer so pripravili sprejem za zlate junake.

Zlate medalje, ki so jih v Ljubljani s ponosom pokazali navijačem, so na fantastičnem evropskem prvenstvu za rokometaše do 20 let v Celju osvojili Mark Ferjan, Stefan Žabić, Matevž Kunst, Kristijan Horžen, Miha Kavčič, Tim Rozman, Grega Ocvirk, Marko Kotar, Matic Pipp, Dominik Ozmec, Domen Makuc, Tadej Mazej, Tilen Kosi, Anže Dobovičnik, Domen Novak, Gašper Dobaj in Gašper Horvat. V družbi strokovnega štaba, katerega vodi selektor Saša Prapotnik, so vsi skupaj zapeli tudi navijaške pesmi.

Pred sprejemom je potekala tudi novinarska konferenca, na kateri je Prapotnik povedal: “Uspeh smo si izborili z velikim garanjem, mesec in pol smo živeli in sanjali za to kolajno. Že na prvem dnevu priprav smo si postavili za cilj preboj v polfinale. Želeli smo si močno spodbudo s tribun in jo imeli že v Golovcu, a želeli smo napolniti tudi Zlatorog. Na polfinalni tekmi s Portugalsko smo ga resda do polovice, na finalni s Francijo pa do zadnjega kotička. Prav privrženost naših navijačev do moje ekipe je še pomembnejša od naslova evropskega prvaka. Dokazali smo, da imamo Slovenci radi šport in rokomet ter premoremo nacionalno zavest, kljub poletnemu dopustu smo ustvarili eno krasno zgodbo.

Slovenska mlada reprezentanca je v polni dvorani Zlatorog v Celju v finalu z 31:30 premagala favorizirano Francijo in prvič v tej starostni kategoriji postala najboljša na stari celini. Ob tem je član Celja Pivovarne Laško Grega Ocvirk s 57 zadetki postal tudi prvi strelec turnirja, s članom Slovana Domnom Novakom pa je bil uvrščen tudi v najboljšo postavo prvenstva.

Slovenija je v Celju navduševala z ekipno igro, kar je za Radio Slovenija slikovito povzel tudi Domen Makuc, prvi milenijec z doseženim golom v članski Ligi prvakov: “V Sloveniji vsi igramo drug za drugega. V drugih klubih pa tudi za svojo rit. Pokazali smo, da smo dobra ekipa!

Mladi slovenski rokometaši so na domačem prvenstvu poskrbeli za največji uspeh Slovenije v nečlanskih reprezentančnih kategorijah. Bronastim medaljam v letih 2004, 2010, 2012 in srebrni leta 2002, so letos osvojili zlato. Vse obračune slovenske reprezentance ste lahko spremljali v neposrednih prenosih na televiziji Sportklub.