Krimovke z zmago proti Podravki v glavni del

RK Krim Mercator

Rokometašice Krim Mercatorja so v 4. krogu Lige prvakinj izpolnile prvi cilj sezone, potem ko so Podravko odpravile s 27:20 in si dva kroga pred koncem že zagotovile napredovanje v glavni del.

V Koprivnici se je obračun starih znank končal brez zmagovalca, v Ljubljani pa je že od samega začetka vse potekalo po željah Krima. Izid je bil izenačen zgolj na 1:1, nato pa so bile vseskozi v prednosti izbranke Uroša Bregarja.

Krimovke so ob polčasu vodile s 14:10, v drugem polčasu Podravki sicer dovolile, da se je približala zgolj na zadetek zaostanka (18:17), na koncu pa slavile z visokih 27:20.

Lamprini Tsakalou je dosegla šest golov, pet so jih dodale Polona Barič, Tjaša Stanko in Sara Ristovska, vratarka Miša Marinček Ribež je zbrala 15 obramb.