Remi Krimovk, v glavni del Lige prvakinj s 3 točkami

Rokomet ostalo 17. Nov 201817:42 > 17:47
Facebook

Rokometašice Krima Mercatorja so skupinski del Lige prvakinj končale s še drugim izenačenjem. Po razburljivi končnici so Nemke ujele izenačenje na 26:26, a zadovoljne so lahko tudi ljubljanske rokometašice, ki v nadaljevanje evropskega tekmovanja vendarle odhajajo s tremi točkami.

Motivacija domače zasedbe je bila očitna, v deveti minuti so varovanke Herberta Müllerja povedle s 5:2. Sledile pa so minute v katerih so se bolje znašle Tigrice, kar nekaj časa so lovile izenačenje. Naposled so ga ujele po 20. minutah igre, nalet pa so izkoristile še za prvo višjo prednost, 13:10. Nemke so do konca prvega polčasa razliko zmanjšati le za zadetek, ekipi sta se na odmor podali pri rezultatu 16:14.

Drugo polovico tekme je z zadetkom odprla Nina Zulić, ki je izenačila do takrat navišjo prednost Krimovk (17:14), v 34. minuti pa je za daljšo prekinitev poskrbela hujša poškodba Krisztine Triscsuk. Še kako je bila razpoložena Miša Marinček Ribežl, ki je s številnimi obrambami domače rokometašice spravljala v obup. Kapetanka je povlekla voz tudi v trenutkih, ko ni šlo v napadu, v 54. minuti je kar sama dosegla zadetek za 24:21. Nemški stroj je mlel naprej in pol minute pred koncem je Thüringer ujel izenačenje na 26:26, po minuti odmora Uroša Bregarja pa žoga ni našla poti do mreže.

Ljubljanske rokometašice se bodo v glavnem delu pomerile proti romunski Bukarešti, madžarskemu Ferencvarošu in norveškemu Vipersu. Po reprezentančnem premoru bodo se bodo najboljše evropske ekipe prvič soočile med 25. in 27. januarjem prihodnje leto.